Ψηφιακά εργαλεία για καθηγητές ξένων γλωσσών

Τον Ιανουάριο του 2019 η σχολή μας συμπλήρωσε 19 χρόνια λειτουργίας!

Mε αφορμή αυτό το ορόσημο, ζητήσαμε από ορισμένους εξαιρετικούς καθηγητές ξένων γλωσσών και εκπαιδευτικούς τεχνολόγους να συμβάλουν στη δημιουργία ενός e-book, αφιερωμένου σε εργαλεία που θα λύσουν τα χέρια κάθε καθηγητή ξένων γλωσσών. Τα εργαλεία που επέλεξαν αφορούν σχεδόν κάθε πτυχή της σύγχρονης διδακτικής: την αξιολόγηση, τα εικονικά περιβάλλοντα διδασκαλίας, τις παρουσιάσεις, τη δημιουργία video tutorials, cartoons, κόμικς και animations, την έρευνα και την οργάνωση, την παιχνιδοποίηση της μάθησης, την εικονική πραγματικότητα, τα infographics κ.ά.

Είμαστε σίγουροι ότι στις σελίδες του e-book μας θα ανακαλύψετε εργαλεία που θα δώσουν νέα πνοή στην καθημερινή εκπαιδευτική σας δραστηριότητα!

Συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να σας στείλουμε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ το e-book "Ψηφιακά εργαλεία για καθηγητές ξένων γλωσσών".

Συναινώ στη διατήρηση των παραπάνω στοιχείων μου από τη meta|φραση, ώστε η σχολή να με ενημερώνει για σεμινάρια, προγράμματα, εκδηλώσεις κ.ά

ΝαιΌχι